Płyty poliuretanowe – jakie zastosowanie posiada ten materiał konstrukcyjny?

Poliuretan to elastyczne i bardzo trwałe tworzywo sztuczne, które znajduje wszechstronne zastosowanie w przemyśle oraz budownictwie. Dostępne na rynku płyty poliuretanowe są wykorzystywane także do produkcji precyzyjnych elementów konstrukcyjnych, które znajdą zastosowanie przy budowie maszyn oraz urządzeń. Sprawdźmy, jakie właściwości może nam zaoferować płyta poliuretanowa.

Jakimi cechami odznacza się poliuretan?

Materiał odznacza się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na rozciąganie, ścieranie oraz rozdzieranie. Płyty poliuretanowe cechują się również sprężystością powrotną, dzięki czemu, mają zdolność powracania do swojej pierwotnej formy. Tworzywo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne, w tym na promieniowanie UV, dzięki czemu, nie ulega procesom starzenia. Warto także podkreślić, że płyty poliuretanowe wykazują duże bezpieczeństwo pożarowe, ze względu na to, że materiał jest samogasnący. To sprawia, że znajduje on szerokie zastosowanie w budownictwie.

W jakim celu wykorzystuje się płyty poliuretanowe?

Nowoczesne budownictwo bardzo często sięga po elastyczne płyty poliuretanowe. Z tego materiału można wykonać izolacje termiczne i akustyczne wykorzystywane do ocieplania budynków. Ponadto, z poliuretanu można wykonać elementy konstrukcyjne, które zostaną wykorzystane w środowisku narażonym na intensywne warunki pracy. Doskonałe właściwości mechaniczne sprawiają, że poliuretan jest w stanie przez wiele lat utrzymywać swoje właściwości.

W jakiej formie można pozyskać płyty poliuretanowe?

Do dyspozycji producentów pozostają płyty poliuretanowe dostępne w różnych rozmiarach oraz grubościach. W zależności od wybranej odmiany, płyta może różnić się twardością, ścieralnością oraz wytrzymałością na rozciąganie. Producent powinien zatem dokładnie zapoznać się ze specyfikacją wybranego półfabrykatu przed zrealizowaniem zakupu. Płyty poliuretanowe najczęściej występują w kolorze żółtym lub brązowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl