Opcje przeglądania

Płyty z poliwęglanu litego – czym charakteryzuje się to tworzywo sztuczne?

Poliwęglan lity to tworzywo sztuczne, które znajduje wszechstronne zastosowanie w budownictwie. To lekki, bardzo wytrzymały i transparenty materiał, który często stanowi lepszą alternatywę szkła. W związku z tym, płyty poliwęglanowe często są wykorzystywane przy zadaszeniach, ale również do produkcji przeźroczystych elementów ochronnych.

Jakie właściwości posiada poliwęglan lity?

Materiał odznacza się przede wszystkim wysoką wytrzymałością mechaniczną. Jest odporny na ścieranie, pękania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym atutem jest wysoka przenikalność światła na poziomie powyżej 90%. Materiał może być wykorzystywany w środowisku, w którym temperatury mieszą się w przedziale -100 – 135 st. C. Ogromnym plusem jest możliwość obróbki na zimno, jak i na gorąco, dzięki czemu, płyty z poliwęglanu litego można formować w dowolne kształty.

Jak wykorzystywane są płyty poliwęglanowe?

Poliwęglan lity to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Z tego materiału produkuje się wszelkie zadaszenia przeźroczyste, przesłony, wiaty, jak również świetliki dachowe. Płyty poliwęglanowe o odpowiednio dużej grubości są w stanie zatrzymać pocisk wystrzelony z broni palnej. Dzięki temu, poliwęglan lity jest wykorzystywany także do produkcji tarcz i osłon wykorzystywanych przez służby początkowe. Tworzywo znajduje zastosowanie także w produktach codziennego użytku – z tego materiału produkowane są płyty CD/DVD.

W jakiej formie można pozyskać płyty z poliwęglanu litego?

Płyty poliwęglanowe to półfabrykat wykorzystywany do dalszej obróbki. Może być formowany zarówno na gorąco, jak również na zimno, dzięki czemu, można uzyskać produkty o dowolnym kształcie. Sposób produkcji wpływa również na transparentność płyty. Mogą one być dowolnie barwione, co często znajduje zastosowanie w produkcji kolorowych szyb i osłon. Poliwęglan lity to trwałe i lekkie tworzywo sztuczne, które z powodzeniem zastępuje kruche i ciężkie szkło.

Poliwęglan lity bezbarwny

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl